Skip to main content

ONLINE SUPPORTINFO@WEBTO.DK 71 99 48 40

HVEM ER WEBTO?

Webto har siden 2012 udviklet digitale webløsninger til det danske erhvervsliv. Vores team arbejder i dag ud fra kontoret i Slagelse, hvor vi har base sammen med vores samarbejdspartner Dynamics Inspire. Webto er et komplet webbureau i Slagelse specialiseret i at udvikle unikke digitale løsninger i WordPress, TYPO3 og Magento.

Vi huser nogle af landets skarpeste eksperter inden for webudvikling og kan tilbyde skræddersyede hjemmesider og webshops. Som et komplet bureau kan vi foruden webudvikling sørge for online markedsføring via en bred vifte af digitale kanaler som sociale medier, google ads, email markedsføring og meget mere.

Når du er kunde hos Webto, kan du vide dig sikker på at du din online tilstedeværelse altid er i gode hænder. Uanset dine digitale behov, så huser vi en ekspert på området. 
 

Kontakt os her

TEAM WEBTO

Vores team består af 13 digitale eksperter der vil hjælpe jer med at udvikle jeres forretning.

René Jensen

Sales Executive

rene@webto.dk

Line Johansson

Kundechef

line@webto.dk

Jannik Vinther-Jensen

Projektleder

jannik@webto.dk

Martin Lind

Digital Designer

martin@webto.dk

Toke Herkild

Backend Udvikler

toke@webto.dk

John Nielsen

Backend Udvikler

john@webto.dk

Tim Johannessen

Backend Udvikler

tim@webto.dk

Casper Andersen

Backend Udvikler

casper@webto.dk

Steffen Rysgaard

Frontend Udvikler

steffen@webto.dk

Leo Knudsen

Frontend Udvikler

leo@webto.dk

Magnus Knudsgaard

SoMe Specialist

magnus@webto.dk

Nicklas Skovgaard Petersen

SEM Specialist 

nicklas@webto.dk

Kenneth Nielsen

Direktør 

kenneth@webto.dk

Marketing tips og tricks fra vores eksperter

Vores eksperter deler gratis ud af deres viden. Få her gode råd, tips og tricks til din markedsføring og online tilstedeværelse.
Vi sender også ekstra gode tilbud og meget mere, direkte i indbakken