Skip to main content

ONLINE SUPPORTINFO@WEBTO.DK 71 99 48 40

HVEM ER WEBTO?

Webto har siden 2012 udviklet digitale webløsninger til det danske erhvervsliv. Vores team på 12 webeksperter arbejder i dag ud fra kontoret i Slagelse, hvor vi har base sammen med vores samarbejdspartner Dynamics Inspire. Webto er et komplet webbureau i Slagelse specialiseret i at udvikle unikke digitale løsninger i TYPO3 og Magento. Vi huser nogle af landets skarpeste eksperter inden for webudvikling og kan tilbyde skræddersyede hjemmesider og webshops. Som er komplet bureau kan vi foruden webudvikling sørge for online markedsføring via en bred vifte af digitale kanaler som sociale medier, google ads, email markedsføring og meget mere. Vores ambition er at være din digitale partner på hele rejsen. 

Gennem årene har vi udviklet mere end 300 projekter, fra det simple website, til store komplicerede løsninger. Alle med det samme formål at løfte kundens forretning. 

Vælger I derfor os som samarbejdspartner, vælger I et hold af dedikerede eksperter, der vil hjælpe jer med at udvikle jeres digitale løsning. 

SAMARBEJDSPARTNER

Vores stærke partner

Dynamics Inspire er en IT- og konsulentvirksomhed, der leverer support, rådgivning og IT-løsninger til regnskabsprogrammerne Microsoft Dynamics C5, Microsoft Dynamics NAV og Dynamics 365.

Læs mere om Dynamics Inspire her. 

 

TEAM WEBTO

Vores team består af 13 digitale eksperter der vil hjælpe jer med at udvikle jeres forretning.

René Jensen

Account Manager

rene@webto.dk

Line Johansson

Kundechef

line@webto.dk

Jannik Vinter-Jensen

Projektleder

jannik@webto.dk

Martin Lind

Digital Designer

martin@webto.dk

Toke Herkild

Backend Udvikler

toke@webto.dk

John Nielsen

Backend Udvikler

john@webto.dk

Tim Johannessen

Backend Udvikler

tim@webto.dk

Casper Andersen

Backend Udvikler

casper@webto.dk

Steffen Rysgaard

Frontend Udvikler

steffen@webto.dk

Leo Knudsen

Frontend Udvikler

leo@webto.dk

Magnus Knudsgaard

SoMe Specialist

magnus@webto.dk

Nicklas Skovgaard Petersen

SEM Specialist 

nicklas@webto.dk

Kenneth Nielsen

Direktør 

kenneth@webto.dk